Цієї зими діткам та батькам як ніколи потрібні будуть хороші дитячі новорічні історії, які весело читати й обговорювати в сімейному колі під блимання ялинкових гірлянд на батарейках. Тож готуймо сани хоч і не влітку, але завчасно.

1. "Крайній янгол", Інґеб`єрґ Дал Сем

[Для дітей від 7 років]

Розпочнемо ми з "Крайнього янгола" авторства Інґеб`єрґ Дал Сем для дітей від 7 років про постановку шкільного вертепу.

Вона чудово підійде для перших самостійних читань, бо страшенно весела, зворушливо-добра, не перевантажена подіями та мультяшно проілюстрована.

Ця книжка сповнена святкової метушні, бо всі дівчатка хочуть бути Маріями, а хлопчикам переважно байдуже. Головна ж героїня, Беата, засмучена, що буде лише крайнім янголом, бо не має хисту до співу.

Школярам, які вже брали участь у шкільних святах, цей сюжет буде близьким і зрозумілим. Думки про несправедливість розподілу ролей, хвилювання за костюм... Але, зрештою, події складуться так, що дівчинка перед самісінькою виставою зрозуміє, що справа не в співі, а в дечому значно важливішому, що їй уже вдалося зробити. Тому вона стане найосяйнішим янголом вертепу!

Маленькі читачі отримають поштовх для роздумів про сутність Різдва, про добрі справи та власну важливість, яку б роль їм не довелося грати.

На додачу цікаво було б обговорити з дитиною історію вертепу та чи траплялося їй бачити його.

Новорічна дитяча книга "Крайній янгол"  Інґеб`єрґ Дал Сем


Серія зимових книг про Мишку і Ведмедя

[Для дітей від 3 років]

Далі хочемо розповісти про мишаче-ведмежу серію винахідливих, пухкосніжних книжечок авторства Крістіни Андрес. Вони якнайкраще пасують до зимових свят для діток від 3 років.

Ілюстрації дуже детальні, пастельні та заохочують до інтерактиву: можна обговорювати характери тварин, описувати кольори й форми ялинкових прикрас, рахувати й називати речі на полицях, фантазувати про смаки страв на столі та в холодильнику, говорити про порядок і безлад...

А ще ці дві історії спонукають до роздумів про важливість мирного співжиття та взаємного піклування: двоє зовсім різних тваринок стараються, аби робити життя одні одних смачнішим, затишнішим та веселішим! 

 Серія зимових книг про Мишку і Ведмедя


2. "Мишача зимонька, ведмежий сніжище", Крістіна Андрес

[Для дітей від 3 років]

Перша книжечка цієї серії  – атмосферний посібник із зимових чарів і гостинності!

Пошуки теплих капців, приготування зимової юшки та посиденьки з друзями... Ну, хіба ж не чудово?

Мишка та ведмідь не можуть дочекатися справжнього зимового снігопаду (достоту як і безліч малюків). А тому вони вигадують чарівний ритуал – по черзі виносять сани на вулицю! І що б ви думали? Це спрацювало: начаклувався цілий мишаче-ведмежий снігопадисько! Та ще й оленя, яке завжди збивається зі шляху, та корова-хмаринка на велосипеді за чудернацьким збігом обставин завітали на обід.

За читанням цієї історії можна паралельно перелічувати необхідні взимку речі, згадувати родинні різдвяні страви, повторювати чарівні викрутаси головних героїв з викликання снігопаду або навіть вигадувати власні. Можна запозичити грайливе називання речей ведмежачими або мишачими в сенсі великих і маленьких.

"Мишача зимонька, ведмежий сніжище"


3. "Мишаче Різдво, ведмежі чари", Крістіна Андрес

[Для дітей від 3 років]

Друга книга серії - це пахнюче-хрумкуче продовження першої історії.

Вже добре знайомі нам герої не рубають ялинок: натомість пересаджують і поливають: це чудове місце для того, аби поговорити про екологічну свідомість та відповідальність за збереження лісів.

Коли печиво готове, а ліжечко для Санти в шухляді влаштоване, саме час тепліше вдягтися і гайнути в ліс, аби дихати різдвяним повітрям. І по дорозі мишка та ведмідь зустрінуть і почастують не лише старих друзів, але й Санту! Щоправда, не зовсім справжнього.

От ви думаєте, ну з мишачою ялинкою і сніжком все зрозуміло, але яке воно – мишаче Різдво? Проте ми не будемо псувати вам сюрпризу і враження від фіналу. Тим паче це ще й черговий класний привід запитати в дитини після читання: "А як ти можеш описати своє (Марійчине/Олегове/Оленчине...) Різдво"?

Це спонукає дитину замислитися про важливі речі та приємні асоціації.

Скажете, а що ж там з ведмежими чарами? Щоб ведмежо чарувати, потрібно дарувати таку річ, щоб розгорнувши святкову обгортку, дитина зрозуміла, що це і є те, що їй потрібно.

"Мишаче Різдво, ведмежі чари"

Оберіть одну із трьох новорічних книжечок для дітей із нашої сьогоднішньої добірки – і вона стане тією самою історією з дитинства, яка згадуватиметься з теплом і приємністю через роки-роки-роки кожнісінького Різдва.