Є теми, на які дуже важко, але вкрай необхідно говорити з дітьми. Одна з них – війна. А надто, коли та відбувається на їхній батьківщині. Багато важких емоцій, багато питань, багато ситуацій, у які не повинна була потрапити жодна дитина... І увесь цей досвід треба якось прожити, на все треба знайти відповідь. Отож сьогодні пропонуємо вам дві світлі дитячі книжки про дві страшні війни, написані авторками на прохання небайдужих людей. Це історії про турботу, любов і піклування за дуже тяжких обставин.

Дитяча книга про Голокост: "Усього по два", Рус Лаґеркранц

[Для дітей від 9 років]

Дитяча книга про Голокост: "Усього по два", Рус Лаґеркранц

Та сама книжка, яка допоможе пояснити дитині, що таке Голокост, не лякаючи, а розвиваючи співчуття.

Вона розповідає історію дружби Елі та Лулі, які проживають звичайнісінькі дитячі життя в трансільванському містечку серед гір. Бавляться, навчаються, часом хворіють. Ілюстрації Ребекки Лаґеркранц підкреслюють дитячість книжки: вони прості, милі, в них багато руху й життя.

Читач не одразу може збагнути, коли саме відбуваються події, допоки Лулі не летить до тата в Америку і не стає зрозуміло, що Друга світова війна у самому розпалі. Книжка заснована на реальній історії сім'ї авторки – легендарної шведської письменниці Рус Лаґеркранц, відомої своїм вмінням чуйно й делікатно писати про важкі досвіди для дітей.


Книга про війну: "Триматись за руки, сестричко", Оксана Лущевська

[Для дітей від 9 років]

"Триматись за руки, сестричко", Оксана Лущевська

Це віршована п'єса, яку дитина може прочитати самостійно або з кимось у парі, або ж навіть влаштувати виставу за її сюжетом. Навіть її формат заохочує до того, аби ділитися теплом і переживаннями.

У фокусі книжки маленькі повсякденні речі: читання казок, прогулянки в лісі, купання у річці. Бажання творити маленькі добрі речі, які стають тією самою магією, яка перемагає зло і відчай. У ній є все те, що наразі так болить нам усім: ностальгія за звичним мирним життям, спантеличеність від разючих змін, відчуття втрати. Але водночас легендарна авторка цієї книжки Оксана Лущевська вклала у неї так багато надії та світла, що після прочитання неможливо не відчути приплив тепла й оптимізму. А яскраві й квітучі ілюстрації Анни Сурган лише посилюють відчуття неодмінного настання весни й миру.

Ці книжки не є простими уроками історії, це емоційні розповіді від дитячого Видавництва Крокус, які допоможуть і батькам, і дітям почати розмову на складну тему війни. Рекомендуємо прочитати їх разом із дітьми. Знання, інформація та спільний час разом може допомогти трохи заспокоїти тривоги та дитячі страхи.