Карколомна пригода на незвіданій планеті та водночас притча про дружбу, цінності й етичне співжиття. Історія, яка вражає й надихає на роздуми читачів не лише молодшого й середнього шкільного віку, для яких написана. Дорослі знайдуть у ній численні алюзії на сучасне суспільство та його проблеми. Так-так – це все про легендарну книгу "Історія про Блакитну планету" Андрі Снайра Маґнасона.
Андрі Снайр Маґнасон - ісландський автор бестселеру
Він – всесвітньо відомий ісландський автор романів, віршів, п'єс та есеїв, а також творець документальних фільмів. У більш ніж 35 країнах світу читають книжки та ставлять п'єси Андрі Маґнасона.
У 1999 році його "Історія про Блакитну планету" здобула Ісландську літературну премію, що вперше в історії трапилося з дитячою книжкою! А вже за десять років вона була визнана найкращою з тих, що взагалі номінувалися на цю премію.
Цей бестселер також отримав почесну відзнаку премії імені Януша Корчака в Польщі, а в Китаї став книжкою року. По всьому світу ця фантастична розповідь завойовує читацькі симпатії.
В Інтерв’ю автор подеколи зізнається, що, беручись за написання цієї притчі, хотів створити історію, яку будуть читати завжди. І, треба визнати, що йому це вдалося, адже теми, яких він торкається завжди будуть актуальними, як для дітей, так і для дорослих, а особливий стиль письма, влучно переданий у вишуканому українському перекладі Віталія Кривоноса, обов’язково припаде до душі читачам і сьогодні, і через десятки років. Крім того, особливу втіху читачам подарує розглядання ілюстрації талановитої Аслауґ Йоунсдоттір та особливий ісландський колорит казкової притчі.
Про що дитяча книга “Історія про Блакитну планету”
Ще б пак! З самого початку маленький читач або читачка опиняються у дивовижному місці – на Блакитній планеті! Вона насправді дуже схожа на нашу, от тільки там живуть самі лише діти, які, уявіть лишень, ніколи не дорослішають.
Так-так, самі самісінькі, без матусь, татусів, дідусів, бабусь, вихователів, учителів, а разом із тим – без усіх тих клопотів й упереджень, що хвилюють дорослих. А втім, вони завжди дбають про себе та свою домівку, живуть у мирі та злагоді, насолоджуються спогляданням водоспаду та радіють простим буденним речам.
Як їм це вдається? Дуже просто! Річ у тім, що маленьким мешканцям Блакитної планети не потрібні ні гроші, ні дорогі іграшки, ні безглузді правила, адже у них є найцінніша речовина у Всесвіті, дорожча за золото й діаманти – юність. Отож ціле їхнє життя – суцільні пригоди, дослідження, споглядання краси природи, ігри, приготування їжі...
Правда ж, важко уявити щось прекрасніше? Проте одного дня на планеті дітей приземляється космічний корабель, а його власник пропонує дітям дещо таке, що магічним чином змінить їхні життя! От тільки чи стануть вони від того дійсно кращими?
Важливий життєвий урок з книги для дітей і не тільки
Книжка ставить перед нами надважливе питання – чи можна насолоджуватися життям, усвідомлюючи, що твоє щастя побудоване на горі інших? На додаток, твої розваги руйнують природу, чужі долі та, як наслідок, тебе самого.
Можна тішити себе ілюзіями, що не все так погано, можна готуватися до битви за ресурси або ж визнати помилку й виправити ситуацію. Третій варіант завжди найскладніший, але єдиний правильний. Вам же це також дещо нагадує? Страшно жити у світі, де серця обмінюють на бомби.
Страшно, коли люди роблять боляче одні одним. Можливо, якби цю книжку свого часу прочитали ті, хто вже обміняли свої серця й молодість на зброю та примарну велич, наш світ був би значно кращим місцем.
Про що варто поговорити з дітьми після прочитання “Історії про Блакитну планету” Андрі Маґнасона
Що таке справжнє щастя і дружба?
Чому життя не може складатися лише з розваг?
Яку небезпеку приховує в собі здійснення усіх бажань?
Звідки ростуть ноги в конфліктів і непорозумінь?
У чому секрет миру та злагоди?
І чому дорослим варто бодай інколи вчитися в дітей?...
Саме ця несподівана й карколомна пригода допоможе головним героям та читачам дитячої книжки від Видавництва Крокус «Історія про Блакитну планету» відшукати відповіді на всі ці та безліч інших важливих запитань, подумати, а ще – вдосталь нахвилюватися та насміятися.